یکی از زیباترین پایتخت‌های آسیایی،سئول

سئول پایتخت، و بزرگ‌ترین شهر کره جنوبی است که در شمال کشور در کنار رودخانه هان قرار دارد. این شهر با تاریخ و فرهنگ غنی، کافه‌ها و رستوران‌های فراوان، مراکز خرید و بازارهای بسیار با امکانات متعدد، اجازه نمی‌دهد حوصله گردشگرانش سر برود. با خسروان سیر همراه باشید تا با این شهر بیشتر آشنا شویم.

چه زمانی به سئول سفر کنیم؟

کره جنوبی دارای چهار فصل متمایز (بهار، تابستان، پاییز و زمستان) است. معمولا بهترین زمان برای سفر به سئول کره جنوبی طی ماه های فصل بهار (مارس- می) و پاییز (اواسط سپتامبر تا اوایل نوامبر) است. در این ماه ها آب و هوای سئول بسیار عالی و مناظر و چشم اندازها بسیار خیره کننده اند. هر دو فصل بهار و پاییز با رنگ های چشم نوازی شناخته می شوند؛ بهار با شکوفه های گیلاس صورتی و سفید اش و پاییز با رنگ های آتشین قرمز، نارنجی و زرد. هر دو فصل بهار و پاییز می تواند بهترین زمان برای سفر به سئول کره جنوبی باشد.
اگر می خواهید به دیدن شکوفه های گیلاس در سئول برسید باید طوری برنامه ریزی کنید که هفته ی دوم آوریل (حدود 9-10 آوریل) در آنجا باشید. مطلع باشید که بازشدن شکوفه های گیلاس تا حد زیادی به آب و هوا بستگی دارد.به این ترتیب برنامه ریزی برای رفتن به سئول کره جنوبی هنگام باز شدن شکوفه های گیلاس کمی سخت خواهد بود.

بهترین راه سفر به کره جنوبی

تقریبا همه پروازهای خارجی سئول کره جنوبی در فرودگاه بین المللی اینچه اون سئول به زمین می نشینند. از فرودگاه اینچه اون به چند طریق می توانید به مرکز شهر سئول بروید. در صورتی که تور کره جنوبی را از خسروان سیر رزرونمائید ، ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهی برای شما  وجود دارد و به محض اینکه به فرودگاه سئول کره جنوبی برسید، ماشینی بصورت رایگان شما  را تا هتل خواهد برد. اما چنانچه شخصی تور را رزرو نکند و یا بدلیل تاخیر و یا هر علت دیگر، در زمان رسیدن به فرودگاه مجبور باشد که بصورت شخصی به هتل یا مرکز شهر برود، مطالعه این بخش می تواند برای او بسیار مفید باشد.

آرکس AREX

بهترین و به صرفه ترین راه برای رسیدن به مرکز شهر سئول از فرودگاه اینچه اون، قطارهای اکسپرس آرکس هستند. هزینه رفتن به سئول با این قطارها حدود 4250 وون است. با قطار های اکسپرس تقریبا 53 دقیقه طول می کشد تا به ایستگاه سئول برسید. یک قطار اکسپرس دیگر هم وجود دارد که زیاد خوب نیست. این قطار با مبلغ 4800 وون شما را ده دقیقه زودتر به ایستگاه سئول می رساند. از ایستگاه سئول می توانید سوار تاکسی یا مترو شوید و به هتل محل اقامت خود بروید.

اتوبوس

هزینه رفتن به شهر سئول از فرودگاه اینچه اون با اتوبوس خیلی بیشتر از قطار اکسپرس است (9000 هزار وون). مدت زمان سفر با اتوبوس هم طولانی تر (حدود 80 دقیقه) از قطار است. زمان سرویس دهی اتوبوس های آخر شب از ساعت 12:15 تا ساعت 4:40 دقیقه است. در حالیکه اتوبوس های ترمینال اتوبوس رانی کانگنام اکسپرس از ساعت 11:50 تا 4:10 دقیقه کار می کنند. برای دانستن جزئیات بیشتر درباره مسیر اتوبوس ها و ایستگاههایی که توقف دارند، می توانید به اطلاعات فرودگاه اینچه اون که در طبقه اول قرار دارد مراجعه کنید.

تاکسی

گرفتن تاکسی راحت ترین راه رسیدن به سئول از فرودگاه اینچه اون است اما هزینه رفتن با تاکسی خیلی زیاد است. با تاکسی حدود یک ساعت طول می کشد تا به مرکز شهر سئول برسید. هزینه سفر با تاکسی از فرودگاه به سئول 35 هزار تا 50 هزار وون است.

چه مدت در سئول کره جنوبی بمانیم

سئول یک کلان شهر است که دیدنی های بسیار زیاد و متنوعی دارد. به نظر ما 7 شب اقامت در سئول بسیار عالی است اما اگر امکان اقامت بیشتر در سئول را دارید، حتما بیشتر بمانید. مطمئنا هر چه مدت زمان اقامت شما بیشتر باشد، می توانید بدون عجله و با آرامش کامل تمام جاذبه های گردشگری سئول را ببینید.

برای سفر به کره جنوبی چقدر پول بهمراه داشته باشیم

واحد پول کشور کره جنوبی، وون است. احتمالا افراد زیادی سئول را شهر گرانی می دانند؛ ولی حتما با سفر به سئول می بینید که اصلا این طور نیست و گاها شما را به تعجب وا می دارد. در سئول خیلی از چیزها از نظر هزینه، مقرون بصرفه است. اگر در سئول در یک مهمان خانه ارزان اما تمیز و مرتب اقامت کنید؛ با مترو به این طرف و آن طرف بروید؛ غذاهایی با قیمت متوسط بخورید و خریدتان را به حداقل برسانید، می توانید با بودجه مناسب هر روز از سفرتان را سپری کنید. در سئول می توانید خرجی روزانه خود را بر اساس مقدار خریدی که می خواهید انجام دهید، تخمین بزنید. در سئول همچنین می توانید در مسافرخانه هایی که هزینه هر شب اقامت در انها 33 دلار است اقامت کنید. مترو هم در سئول ارزان است. در سئول همچنین هزینه خورد و خوراک زیاد نمی شود (مگر اینکه خودتان بخواهید غذای گران قیمت بخورید). غذاهای خیابانی سئول هم ارزان قیمت و خوشمزه هستند.

پول رایچ کره جنوبی را از کجای سئول تهیه کنیم

میونگ دونگ در سئول بهترین جا برای تبدیل پول تان به پول رایج کره جنوبی است. صرافی های زیادی در میونگ دونگ وجود دارد که معروف اند به اینکه بهترین نرخ را در کل شهر سئول دارند. ابتدا تصور نمی کنید که این اختلاف نرخ زیاد باشد، اما بعدا متوجه می شوید که مثلا در فرودگاه، اختلاف قیمت ها بسیار زیاد است.

در سفر به سئول کره جنوبی کجا برویم و چه کارهایی انجام دهیم

  • تماشای تعویض نیروهای گارد سلطنتی در چانگ دئوک گانگ و قصرهای جیونگ بوک گانگ

در شهر سئول 5 قصر سلطنتی از سلسله چوسان وجود دارد. بازدید از دو قصر سینگ بوک گانگ جزئی از مکان هایی هستند که نباید از دیدنشان غافل شوید. هر کدام از قصر های جیونگ بوک گانگ بسیار زیبا و تماشایی هستند. جیونگ بوک گانگ نخستین قصر سلسله چوسان است در حالیکه چاندئوک گانگ جزو میراث جهانی یونسکو می باشد. اگر به موقع به قصر برسید می توانید تغییر نیروهای گارد را ببینید.

  •  بازدید از خانه های سنتی در روستای باکچون هانوک مازی شهر سئول

در سئول با تمام فوق مدرن بودنش، هنوز می توانید جاهای زیادی مثل روستای باکچون هانوک با خانه های سنتی قدیمی اش را در قلب شهر پیدا کنید. روستای باکچون هانوک مازی دارای کوچه های تنگ و باریک و خانه های سنتی کره ای به نام هانوک است. روستای باکچون هانوک شما را به 600 سال قبل و سئول قدیمی می برد.

  •  دیدن مناظر بینظیر از بالای برج N سئول

وقتی زمان دیدن مناظر بی نظیر در سئول فرا می رسد، برج N سئول در رأس جدول قرار دارد. برج N سئول با ارتفاع 480 متر بالاتر از سطح دریا، بهترین مکان برای دیدن منظره شهر سئول است.

  • طراحی معماری آینده در طراحی میدان و بازار دونگ دا ئمون

بازار دونگ دا ئمون

بازار دونگ دائمون

بازار دونگ دائمون سئول یک بازار با طراحی فوق العاده عالی است. اگر به طراحی از هر نوعی که باشد علاقه دارید، در سفر به سئول حتما از طراحی بازار دونگ دائمون دیدن کنید. بازار دونگ دائمون مثل یک موزه و شبیه یک سفینه فضایی است که همه چیز از قبیل سوپر مارکت در داخل آن وجود دارد. پیشنهاد می کنیم که اگر وقت دارید چندین ساعت را به به دیدن این بازار فوق العاده اختصاص دهید و حتما بار دیگر در هنگام شب که ساختمان ها از نو زنده شده اند، به بازار دونگ دائمون برگردید.

  • خرید کردن و صرف غذا در مراکز خرید سئول

سئول بهشت علاقه مندان خرید است. در سئول مراکز تجاری و خرید بسیاری وجود دارد اما این سادونگ، میونگ دونگ و هونگ دائه سه مرکز تجاری هستند که نمی توانید رفتن به آن ها را نادیده بگیرید. هر کدام از این مراکز خرید ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. این سادونگ به خاطر اجناس (اقلام) هنری (با ساخت ماهرانه)، میونگ دونگ به خاطر برند های معروف و لوازم آرایشی، و هونگ دائه به خاطر تحرک زیاد و مد روز بودن شناخته شده اند. هر سه مرکز خرید دارای غذا های خیابانی عالی اند.

  • خندیدن و شاد شدن در نمایش کوکین نانتا

اگر دوست دارید به برنامه سفرتان دیدن یک نمایش فرهنگی را اضافه کنید، نمایش کوکین نانتا می تواند گزینه مناسبی باشد. نمایش کوکین نانتا یک نمایش سرگرم کننده کمدی است. نمایش نانتا در تئاتر نانتا واقع در میونگ دونگ اجرا می شود. می توانید دیدن این نمایش را به برنامه خرید بعد از ظهر و خوردن شام در رستوران معروف کیوجا اضافه کنید.

  • بالا رفتن از دیوار دژ هاواسئونگ در ساوون

    پارک های اورلند و لوته ورد

قلعه یا دژ هاواسئونگ که در جنوب سئول قرار دارد، از شهر فقط یک ساعت فاصله دارد. دژ هاواسئونگ یک مکان ثبت شده در میراث جهانی یونسکو می باشد. اگر وقت کافی دارید، می توانید یک سفر یک روزه عالی به آنجا داشته باشید. دژ هاواسئونگ جای خوبی برای کمی کوهنوردی سبک است. دژ هاواسئونگ همچنین دارای تاریخی جالب و شنیدنی است.

  • گذراندن یک روز در تم پارک های اورلند و لوته ورد سئول کره جنوبی

اورلند و لوته ورد دو تم پارک با بازی ها و تفریحات هیجان انگیز برای خانواده ها هستند. کره ای ها اورلند را برای عرض اندام در مقابل آمریکایی ها و دیزنی لند معروف ساخته اند. تخفیف هایی در هر دو پارک برای مسافران غیر کره ای در نظر گرفته شده است. بلیط یک روزه پارک اورلند برای بزرگسالان 52 هزار وون و کودکان 41 هزار وون است. اما اگر بلیط ها را از Klook بخرید می توانید بلیت ها را به ترتیب به قیمت 33037 وون و 28690 وون خریداری کنید. بلیط یک روزه لوته ورد هم مثل اورلند برای بزرگسالان 52 هزار وون است که در Klook می توانید آن را به قیمت 32 هزار وون بخرید. متاسفانهKlook برای بلیط کودکان تخفیفی در نظر نگرفته است. برای اطلاع از تخفیف ها می توانید به وب سایت اورلند و لوته ورد مراجعه نمایید.

در سئول کره جنوبی از چه وسایل نقلیه ای استفاده کنیم

سیستم متروی سئول خیلی کارآمد عمل می کند اما احتمالا در سفر به سئول به وسایل نقلیه دیگری هم نیاز خواهید داشت. اتوبوس های شهری یکی از پرکاربردین وسایل حمل و نقل عمومی است. به خاطر تغییر مسیر بین خط ها در سئول پیاده روی زیاد دارید. بنابراین مهم است نام و شماره ایستگاه توقف را بدانید. در غیر اینصورت نمی دانید که برای تغییر خط باید به کدام طرف بروید. اکثر سفرهای درون شهری در کلان شهر سئول به قیمت 1350 وون برای بلیط های تک سفره است و اگر کارت T-money داشته باشید 1250 وون است.

همچنین در انتها خسروان سیر این افتخار را دارد که به عنوان نماینده رسمی سفارت کره جنوبی ارائه دهنده تورهای متنوع و خدمات اخذ ویزا برای شما عزیزان باشد .در صورت تمایل می توانید از صفحه تورهای کره جنوبی دیدن فرمائید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر شماره خود را وارد کنید